Kurumsal SEO

Kurumsal SEO‘nun genel SEO’dan farkını blog bölümümüzdeki yazılarımızdan görebileceğiniz gibi burada da kısaca anlatmak gerekirse; en büyük fark anahtar kelime seçimleri ve SEO uygulamalarının çok daha ciddi şekilde uygulanmasıdır.

Kişisel sitelerde site sahibi müşteriye pek ihtiyaç duymaz. İçinden geldiği gibi yazabilir ve yazılarını beğenen kişiler bu sitenin takipçisi olacaktır. Fakat kurumsal bir sitenin takipçilere ihtiyacı yüksek düzeyde olsa da bu takipçilerin bağlı kalması için ve en önemlisi müşteri edinebilmek için Google’da yukarı sıralarda çıkmalıdır. O yüzden kişisel site için SEO hayati öneme sahip olmasa da firmalar (işletmeler) için kurumsal SEO hayati öneme sahiptir. Ayrıca kurumsal firmalar internet üzerindeki takipçilerini elinde (sitede) tutmak için kurumsal SEO’dan başka marka değerini arttırmak için çalışmalar yaptırmalıdır. Belki madde madde yazmış olsak daha açıklayıcı olabilirdi ama son madde ise 2012 yılından başlayarak önümüzdeki yıllarda etkili olacak noktaya dikkat edilmesi çok önemlidir : ziyaretçi sayısından çok dönüşüme yani ziyaretçinin müşteriye dönüşmesine önem verilmelidir. (ilgili yazımız)

Kurumsal sitelerde rekabet daha farklıdır. Kişisel sitelerin mesela “el işi” ile ilgili yazı yazan bir sitenin rakipleri yine kendisi gibi kişisel sitelerdir. Burada tasarımı daha iyi olan, Google’da ilk sayfada çıkan ve içeriği iyi olan siteler daha ön planda olacaktır. Kurumsal sitelerde de durum bu şekildedir. Bununla birlikte matbaa firmasının rakipleri yine kendisi gibi firmalardır. Rakipler firma olunca işin içine marka değeri de girmektedir. Bu yüzden ilgili firma sadece tasarımıyla rakiplerini geçemez veya potansiyel müşteri edinemez. O firma rekabetini kurumsal SEO ile daha iyi yapabilmektedir. Normalde rekabet edemediği firmaları bu şekilde geçerek veya başa baş noktaya gelerek başarısını uzun vadeye yayabilir.

. SEO ile ilgili yazılarımızı inceleyin >>

Kurumsal SEO hizmetlerimiz en küçük KOBİ’den tüm Türkiye’ye tanıtım yapan firmalara kadar ve en basit anahtar kelimeden en zor anahtar kelimeye kadar her türlü işi kapsar. Hakkımızda ve yaptığımız / yapacağımız işler hakkında bilgi almak için telefondan, mailden veya yüzyüze bilgi / sunum talep edebilirsiniz. Bizimle vakit kaybetmeden çalışmak için aşağıdaki formu doldurmanız yeterlidir. Lütfen haftanın herhangi bir günü ve saatinde bize ulaşmaktan çekinmeyin.

Siteniz (gerekli)

Anahtar Kelimeleriniz (gerekli)

Müşteri Profiliniz ve Sektör Bilgisi

İstediğiniz SEO Süresi (gerekli)

İsim (gerekli)

E-posta (gerekli)

Firmanız

İleti